en.pngEN
Všetky kategórie

Správy priemyslu

home>Správy>Správy priemyslu

Aké jedlo robí víno chutným?

Čas: 2020-03-25 Počet zobrazení: 3

Výskum literatúry ukazuje, že účelom pestovania obilia v ranom dávnom veku pracujúcich bolo vyrábať víno, nie jesť jedlo, ktoré by nasýtilo hlad, takže kultúra alkoholu sa v staroveku rozvinula vo veľkom. V procese sa čoraz viac obilnín používa na výrobu vína. Cirok, ryža, lepkavá ryža, hrášok, kukurica, pšenica, jačmeň, pohánka a dokonca aj zemiaky a zemiaky sa používajú ako prísady do výroby vína.

Po období výroby vína sa zistilo, že táto metóda „100 zŕn spolu“ nie je použiteľná. Víno, ktoré môže zvíťaziť, je cirok, ktorý sa nazýva „cisár vinárstva“. Vďaka vysokému obsahu škrobu je ovocná štruktúra veľmi vhodná. Vyberá sa ako najlepšia surovina na výrobu čínskeho likéru. Odvtedy bol cirok náhodne vybraný ako základná potravina na výrobu bieleho vína.

Prudký rozvoj modernej technológie varenia piva zmenil situáciu ciroku ako lídra vo varení obilia. V súčasnosti sa kukurica a ryža stali materiálmi, ktoré sa používajú na varenie alkoholu. Pšeničná hnedá, lepkavá ryžová bavlna, ryžová sieť, kukuričná sladkosť, cirokové kadidlo.
Vieme, že škrobové potravinárske plodiny sa dajú použiť na výrobu bieleho vína, ale prečo je rozdiel v chuti vína? Dôvod je pomerne jednoduchý, pretože obsah rôznych prísad v rôznych zrnách je odlišný, príchuť vareného vína je veľmi odlišná. Rozdiel v obsahu prísad je jedným z faktorov a je tu ďalší faktor, ktorý spôsobuje rozdiel v chuti vína, to znamená, že vnútorná štruktúra zrna je odlišná.

Pšenica, jačmeň, hrachové zrná: Vzhľadom na vysoký obsah bielkovín tieto zrná pravdepodobne spôsobia nadmerný rast rôznych baktérií počas procesu výroby vína a tvorba rôznych látok môže byť nepríjemná.

Lepkavá ryža a pohánka: Každý vie, že lepkavosť lepkavej ryže a pohánky je pomerne vysoká. Používanie tohto jedla na výrobu vína sa ľahko nastavuje a znižuje sa zlá priepustnosť vzduchu, čo spôsobuje, že sa výrazne zníži účinnosť kvasenia výluhu.
Ryža: Ryža je tiež veľmi častým pivovarským materiálom, ale kvôli vysokému obsahu tuku a celulózy bude do istej miery ovplyvnená chuť bieleho vína.

Kukurica: Existuje vlastnosť použitia kukurice na výrobu vína. Sladkosť je vysoká, čo je spôsobené vysokým obsahom kyseliny fytovej; a obsah tuku v kukurici je tiež pomerne vysoký, čo spôsobuje, že zlá chuť bieleho vína je silnejšia.

Sladké zemiaky, zemiaky, maniok: Obsah bielkovín a tukov v jedlách yam je nižší, ale obsah pektínov je príliš vysoký, čo môže ľahko viesť k množeniu rôznych baktérií a ovplyvňovať ich chuť.