en.pngEN
Všetky kategórie

Správy priemyslu

home>Správy>Správy priemyslu

Čo sa stane s diacetylom, keď je pivo fermentované?

Čas: 2020-02-27 Počet zobrazení: 4

Diacetyl je dôležitý vedľajší produkt pri kvasení piva, dôležitá látka ovplyvňujúca chuť piva a obmedzujúci ukazovateľ zrelosti piva. Je prchavý a silne dráždivý. Ak je jeho obsah príliš vysoký (≥ 1.5 mg / l v ľahkom pive), pivo bude mať ryžovú chuť, vážne poškodí chuť piva a ovplyvní senzorickú kvalitu piva. Čína Automated Keg Washers
V počiatočnom štádiu fermentácie piva je obsah diacetylu veľmi vysoký. V neskoršej etape fermentácie, keď ju kvasinky znovu absorbujú, sa redukuje na butándiol. Prahová hodnota príchuti butylglykolu v pive je oveľa vyššia ako diacetyl, čo môže podporiť chuť piva až do zrelosti.
Avšak v procese postfermentácie a skladovania vína je počet kvasiniek malý a rýchlosť redukcie diacetylu je nízka, čo vedie k dlhému cyklu redukcie diacetylu. Táto fáza predstavuje viac ako 60% z celkového času procesu varenia piva, takže je možné usúdiť, že jedným z hlavných ovplyvňujúcich faktorov na skrátenie cyklu fermentácie piva je diacetyl.

Štúdium tvorby diacetylu v procese varenia piva a hľadanie rôznych metód na rýchle zníženie obsahu diacetylu v pive, aby sa podporila zrelosť piva, skrátil sa fermentačný cyklus, zvýšilo sa využitie zariadenia a znížili sa náklady. stať sa varením piva Zameranie pozornosti.