en.pngEN
Všetky kategórie

firemné správy

home>Správy>firemné správy

Výroba červených, ružových a šumivých vín

Čas: 2019-12-06 Počet zobrazení: 7

Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcom článku, „Výroba bieleho vína, práca lásky“, výroba vína je veľmi časovo náročná a náročná práca. Načasovanie musí byť perfektné, rovnako ako kombinácie surovín. To isté platí pre všetky ostatné druhy vín: červené, ružové a šumivé.

Ružové víno je červené víno, ktoré sa vyrába rovnakými postupmi ako biele víno. Výroba je rovnaká, až na to, že sa do nej vhadzujú šupky so šťavou. Len málo vinárov dáva prednosť príprave ružového vína zmiešaním červeného a bieleho vína, čo však nie je populárna metóda. Pri použití šupiek na výrobu ružového vína je najdôležitejšie ponechať šupky so šťavou iba na krátky čas, dostatočne dlho na to, aby získali ružovú farbu a dosiahli mierny tanínový vzhľad.

Príprava červeného vína spočíva v použití celého hrozna okrem stopiek. Hrozno je zbavené stopiek a rozdrvené, ale namiesto filtrovania šupiek zo šťavy sa šupky premiestňujú do otvorených horných nádrží, kde sa nepretržite miešajú, aby sa počas kvasenia do vína dostala infúzia chuti a farby. Víno sa potom filtruje, aby sa odstránili šupky, a dáva sa do sudov, ktoré zrejú od šiestich mesiacov do dvoch rokov, potom sa fľašujú a predávajú.

Potom si dáte sekt alebo šampanské. Na základe Madridskej zmluvy z roku 1891 a Versailleskej zmluvy z roku XNUMX sa ako také smie nazývať iba víno z francúzskeho regiónu Champagne, preto sa všetko ostatné označuje ako šumivé víno. Je však dôležité poznamenať, že USA nikdy neratifikovali zmluvu, a preto dnes niektorí výrobcovia vína používajú na svojich fľašiach výraz Champagne, iba ak je na etikete uvedené aj pôvodné miesto pôvodu, aby sa zabránilo zámene. Najčastejšie sa používajú vína Chardonnay, Pinot Noir alebo Pinot Meunier. Prvým krokom je dať si „základné víno“, ktoré sa zvyčajne vyrába z veľmi kyslého hrozna, ktoré mu dodáva príšernú chuť. Ďalším krokom je dostať bubliny do vína.

Existujú tri spôsoby, ktoré možno použiť na získanie bubliniek do vína, sýtenie oxidom uhličitým, metódu prenosu a metódu šampónovania. Najlacnejšia je sýtenie oxidom uhličitým, rovnaká metóda ako v nealkoholických nápojoch. Oxid uhličitý sa prečerpáva do nádrže na víno a potom sa víno pod tlakom plní do fliaš, aby sa zabránilo úniku prípadu. Metóda prenosu spočíva v tom, že do sladeného základu sú pridané droždie a je možné ich druhýkrát fermentovať v uzavretej nádrži, aby stavebný oxid uhličitý nemohol uniknúť. Po fermentácii sa víno následne vyčíri a v prípade potreby znovu osladí pred plnením do fliaš pod tlakom. Táto metóda sa používa na výrobu šumivého vína v strednom cenovom rozpätí. Poslednou metódou je méthode champenoise, čo znamená, keď víno má vo fľaši druhú fermentáciu. Táto metóda sa používa na výrobu najkvalitnejších vín.

Výroba vína je umelecká forma. Chce to vedomosti, zručnosti, ale hlavne trpezlivosť. Proces výroby vína od zberu hrozna po plnenie do fliaš môže trvať mesiace alebo roky, a preto sú vinári pre svoju prácu takí zanietení. Keď si teda nabudúce nalejete pohár, zamyslite sa nad cestou, ktorú tieto malé hrozno urobili.